Kokosowa 100droga

raffPodróżnicy odeszli 100drogą – może na Madagaskar, gdzie nikomu się nie śpieszy, może do Bhutanu, gdzie istnieją rejony pradawnego matriarchatu, a może na zimną, melancholijną Islandię, która bywa  zmienna jak kobieta. A Wschowa, przez trzy dni rozświetlona, kolorowa i bardzo światowa, bo oddychająca atmosferą dalekich, egzotycznych krain, teraz jakby bardziej szara, smutna i mglista.

Mówię do niego – collage, może w mgłę, chmury, deszcz się wyprawimy, rowerami, po brukowanych bocznych drogach, kocich łbach, błotnistych wiejskich ścieżkach. Poszukamy jasnych barw, światła i słońca, gorących nocy, namiętności drgającej w powietrzu. Poszukamy miejsc przyjaznych kochankom.

Proszę – Wyjdźmy za próg, gdzie stopy poniosą; pójdziemy tak daleko, jak daleko ramiona wytrzymają ciężar plecaków; będziemy jak błędni rycerze i rycerki, szukać daleko swojego szczęścia, będziemy jak prawdziwi podróżnicy, złaknieni ciągle nowych miejsc i twarzy. Z każdym krokiem dalej od codzienności , aż codziennością stanie się ciągła zmiana i brak stabilizacji.

Ale mój kochanek tylko się uśmiecha, dotyka mojego policzka i mówi – audrey, mamy to wszystko na wyciągnięcie ręki. W naszym pokoju mamy cały świat, egzotykę, podróże, tropiki. I szczęście. A nawet naszą prywatną 100drogę.

A ja biorę do ręki kuleczkę słodkiego raffaello i wytyczam wiórkami kokosowymi trasę naszej prywatnej podróży. Rysuję drogę od szyi do pasa po łagodnej dolinie jego pleców, zakreślam łuk ku łopatce, zmierzam do drugiej i znowu w dół, przepływam zatokę jego pasa, wspinam się na wzgórza pośladków. A kiedy kokosowa trasa jest gotowa, przemierzam ją językiem, badam zatoki, smakuję doliny, zachwycam się wzgórzami. A potem jest czas na eksplorację wnętrza kokosowej kuli-ziemi, ale tę przyjemność podróżowania migdałowo-kremowym  wnętrzem ciasteczka po mojej skórze zostawiam już dla mojego kochanka.

audrey

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s