Znowu wyłaniają się z ciemności nasze palce

sensDecydujemy się późną nocą na powrót do bloga. Jakaś widać epidemia w mieście. Ten się reaktywuje, tamten, a jeszcze inny nawołuje: pisać, pisać, pisać. Mówię do audrey: ale my nie musimy się odtwarzać. Nie jesteśmy, dlatego, że piszemy. Jesteśmy, bo tego chcemy. Tym się różnimy od wszystkich urzędników, blogerów, burmistrzów i ich zastępców. To, co od nas zależy, jest między nami. To, na co chcieliby mieć wpływ pozostali, znajduje się często na zewnątrz, poza nimi, dlatego pewnie muszą pisać. My, nie musimy.

Więc zasypiamy przy sobie i ten pomysł, że szkoda tego bloga, żeby tak się poniewierał na strychu i z kąta w kąt przemieszczał.  Pachniemy sobą jeszcze, nie sposób tak się nagle odróżnić. Potrzebujemy czasu, bo przecież jeszcze chwilę temu prawie umknęliśmy, zniknęliśmy, prawie nas nie było tutaj, w tym mieście, o tej porze, dla nikogo. A teraz ten blog. Więc potrzebujemy czasu. Bo jak tutaj zająć się myślą o blogu, kiedy przed chwilą wydawało nam się, a właściwie byliśmy przekonani, że udało nam się nas samych zgubić i byliśmy już nie my, nieznani, niekonkretni, nietrwali.

A teraz, skoro powrót do bloga i trzeba się wymienić opiniami, skoro na nowo się definiujemy i odtwarzamy z niebytu, skoro potrzebna jest decyzja, która wyłoni się z nas dwojga, a nie z nas w chwili, kiedy nie sposób powiedzieć czy to ja jestem audrey czy audrey jest mną. Wszystko to trwa, choć jest jeszcze nietrwałe. Czas się z nami przekomarza. Znowu wyłaniają się z ciemności nasze palce, usta, nosy, ramiona, znowu jesteśmy przy sobie, ale we dwóch odrębnych ciałach, wtedy tak, wtedy możemy zdecydować czy wracać do bloga czy nie. Bo wcześniej nie było na to sposobu.

collage

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s